شماره تماس مستقیم : 09380229853
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

موس

ماوس کامپیوتر یک دستگاه ورودی سخت افزاری دستی است که مکان نما را در GUI (رابط کاربری گرافیکی) کنترل می کند و می تواند متن ، آیکون ها ، پرونده ها و پوشه ها را در رایانه شما جابجا و انتخاب کند.

برای رایانه های رومیزی ، ماوس روی یک سطح صاف (به عنوان مثال ، پد ماوس یا میز) در مقابل رایانه شما قرار می گیرد. تصویر نمونه ای از ماوس کامپیوتر رومیزی با دو دکمه و چرخ است.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

چه کسی موش را اختراع کرد؟
ماوس در ابتدا به عنوان نشانگر موقعیت X-Y برای سیستم نمایش شناخته می شد و توسط داگلاس انگلبارت در سال 1963 هنگام کار در زیراکس PARC اختراع شد. اما ، به دلیل عدم موفقیت آلتو ، اولین کاربرد موس با رایانه اپل لیزا استفاده شد. امروزه این دستگاه اشاره گر تقریباً در همه رایانه ها وجود دارد.

چه زمانی و چه کسی اولین موش رایانه را اختراع کرد؟
کاربردهای ماوس چیست؟
در زیر لیستی از عملکردهای ماوس رایانه آورده شده است تا به شما ایده همه کارهایی را بدهد که موش قادر به انجام آنها است.

حرکت مکان نما ماوس - عملکرد اصلی انتقال نشانگر ماوس بر روی صفحه است.
یک برنامه را باز یا اجرا کنید - هنگامی که نشانگر را به یک نماد ، پوشه یا شی object دیگری منتقل کردید ، کلیک یا دوبار کلیک کردن روی آن شی ، سند را باز کرده یا برنامه را اجرا می کند.
Select - یک ماوس همچنین به شما امکان می دهد متن یا پرونده را انتخاب کنید یا چندین پرونده را همزمان برجسته و انتخاب کنید.
نحوه انتخاب یا برجسته سازی چندین پرونده و پوشه.
کشیدن و رها کردن - وقتی چیزی انتخاب شد ، می توان آن را با استفاده از روش کشیدن و رها کردن نیز جابجا کرد.
شناور - حرکت دادن نشانگر ماوس روی اشیا with با اطلاعات شناور به کشف عملکرد هر شی کمک می کند. به عنوان مثال ، ماوس را روی پیوند "شناور" قرار دهید تا نمونه ای از آن را ببینید.
پیمایش - هنگام کار با یک سند طولانی یا مشاهده یک صفحه وب طولانی ، ممکن است لازم باشد که به بالا یا پایین بروید. برای پیمایش ، از چرخ ماوس استفاده کنید یا نوار پیمایش را کلیک کرده و بکشید.
عملکردهای دیگر را انجام دهید - بسیاری از موش های دسک تاپ همچنین دارای دکمه هایی هستند که می توانند برای انجام هر عملکردی برنامه ریزی شوند. به عنوان مثال ، بسیاری از موش ها دارای دو دکمه کناری در قسمت انگشت شست ماوس هستند. دکمه نزدیک به کف را می توان طوری برنامه ریزی کرد که به صفحه وب قبلی که قبلاً در مرورگر بازدید کرده است ، برگردد.

 

چگونه ماوس قابلیت استفاده از رایانه را افزایش داده است؟
با استفاده از ماوس رایانه ، نیازی نیست که دستوراتی را بخاطر بسپارید ، مانند دستوراتی که در محیط خط فرمان مبتنی بر متن مانند MS-DOS استفاده می شود. به عنوان مثال ، در MS-DOS ، باید دستور cd و dir را بدانید و دستورات را روی صفحه کلید تایپ کنید تا یک فهرست (پوشه) باز شود و پرونده های آن را مشاهده کنید. در حالی که یک کاربر ویندوز فقط باید دوبار کلیک کند تا پوشه ای باز شود و محتوای آن را ببیند.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()

قبل از ثبت سفارش حتما برای اطمینان از بروز بودن قیمت و موجودی کالا با شماره زیر تماس بگیرید و در واتس آپ پیام دهید

09362795724

با تشکر