شماره تماس مستقیم : 09380229853
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
بر اساس رنگ

مادربرد

مادربرد کجا قرار دارد؟


مادربرد رایانه ای در داخل قاب کامپیوتر قرار دارد و محلی است که بیشتر قطعات و لوازم جانبی رایانه به هم متصل می شوند. با رایانه های برج ، مادربرد در سمت چپ یا راست برج قرار دارد و بزرگترین صفحه مدار است.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

مادربرد

متناوباً به عنوان mb ، mainboard ، mboard ، mobo ، mobd ، صفحه backplane ، برد پایه ، صفحه اصلی ، صفحه مسطح ، صفحه سیستم یا یک صفحه منطقی در رایانه های اپل نامیده می شود. مادربرد یک صفحه مدار چاپی و پایه کامپیوتر است که بزرگترین برد در یک شاسی کامپیوتر است. این نیروگاه را تخصیص می دهد و امکان برقراری ارتباط بین CPU ، RAM و سایر اجزای سخت افزار رایانه را فراهم می کند.

 

بررسی اجمالی مادربرد


مادربرد بین اجزای سخت افزاری رایانه مانند پردازنده (CPU) ، حافظه (RAM) ، هارد دیسک و کارت گرافیک ارتباط برقرار می کند. مادربردها انواع مختلفی دارند که متناسب با انواع و اندازه های مختلف کامپیوتر طراحی شده اند.

هر نوع مادربرد برای کار با انواع خاصی از پردازنده ها و حافظه ها طراحی شده است ، بنابراین با هر پردازنده و نوع حافظه کار نمی کنند. با این حال ، هارددیسک ها عمدتا جهانی هستند و صرف نظر از نوع یا مارک ، با اکثر مادربردها کار می کنند.

در زیر تصویری از مادربرد ASUS P5AD2-E با برچسب هایی در کنار هر یک از اجزای اصلی آن مشاهده می کنید. با کلیک بر روی تصویر ، شما به یک نسخه بزرگتر و دقیق تر می روید.

 

 

 

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()

قبل از ثبت سفارش حتما برای اطمینان از بروز بودن قیمت و موجودی کالا با شماره زیر تماس بگیرید و در واتس آپ پیام دهید

09362795724

با تشکر