شماره تماس مستقیم : 09380229853
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

مایکروسافت

Xbox یک مارک بازی ویدیویی است که توسط مایکروسافت ایجاد و متعلق به آن است. این برند از پنج کنسول بازی ویدیویی و همچنین برنامه های کاربردی (بازی ها) ، سرویس های پخش جریانی ، یک سرویس آنلاین به نام Xbox Live و بازوی توسعه به نام Xbox Game Studios تشکیل شده است. این برند برای اولین بار در نوامبر 2001 و با راه اندازی کنسول اصلی Xbox در ایالات متحده آمریکا معرفی شد.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

دستگاه اصلی اولین کنسول بازی ویدیویی بود که پس از توقف فروش آتاری جگوار در سال 1996 توسط یک شرکت آمریکایی ارائه شد. از ماه مه 2006 به بیش از 24 میلیون واحد فروخته شد. [1] کنسول دوم مایکروسافت ، ایکس باکس 360 ، در سال 2005 عرضه شد و از ژوئن 2014 84 میلیون دستگاه فروخته است. ایکس باکس وان در 21 بازار عرضه شده است ، در چین در سپتامبر 2014 عرضه می شود. رئیس ایکس باکس فیل اسپنسر است ، که در اواخر مارس 2014 جانشین رئیس سابق مارک ویتن شد. [2] [3]

 

هنگامی که Sony Computer Entertainment برای اولین بار PlayStation 2 را در سال 1999 معرفی کرد ، این شرکت این کنسول را به عنوان مرکزی برای سرگرمی در خانه قرار داده بود ، زیرا نه تنها بازی های ویدیویی را انجام می داد ، بلکه می توانست CD های صوتی و DVD های ویدیویی را نیز پخش کند. مایکروسافت که در وهله اول کارش در پشتیبانی از رایانه شخصی (رایانه شخصی) با سیستم عامل ویندوز ، نرم افزار و بازی هایش بود ، PlayStation 2 را تهدیدی برای رایانه شخصی می دانست. [4]

چهار مهندس از تیم DirectX مایکروسافت - کوین باخوس ، سیموس بلکلی ، تد هسی و رهبر تیم DirectX اوتو برکز ، تصور کردند که کنسول مایکروسافت برای رقابت در برابر پلی استیشن 2 چگونه است. آنها سیستمی را طراحی کردند که از بسیاری از اجزای سخت افزاری مشترک با رایانه های شخصی استفاده می کند و به طور م aثر نسخه ای از ویندوز و DirectX را برای تأمین انرژی بازی های کنسول اجرا می کند. [5] [4] این روش باعث می شود تا توسعه دهندگان ویندوز به راحتی بتوانند بازی هایی را برای سیستم جدید خود بسازند و این خود را از راه حل های سخت افزاری سفارشی اکثر کنسول ها متمایز می کند. [6] [7] نامهای زیادی برای این کنسول پیشنهاد شده است ، از جمله "Direct X Box" ، [8] و "Windows Entertainment Project". [9] تیم بازاریابی مایکروسافت با استفاده از نام "Xbox" به عنوان کنترل کننده ، نظرسنجی هایی را در مورد مصرف کنندگان انجام داد و معتقد بود که این امر حداقل مطلوب است ، اما دریافت که این بالاترین ترجیح را از آزمایشات خود دارد و به عنوان نام کنسول انتخاب شد.

آینده
مایکروسافت اخیراً تلاش کرده است تا از مارک تجاری "Xbox" فراتر از سخت افزار کنسول استفاده کند اما به عنوان یک مارک کلی بازی ویدیویی ، که در تغییر نام Microsoft Studios به Xbox Game Studios در سال 2019 منعکس شده است. [11] [12] فیل اسپنسر در ژوئن 2019 اظهار داشت که برای مایکروسافت ، "تجارت این نیست که شما چند کنسول می فروشید. تجارت این است که چند بازیکن در حال بازی هایی هستند که می خرند ، چگونه بازی می کنند." که روزنامه نگاران به عنوان راهی برای کاهش تأکید بر سخت افزار کنسول و اولویت بندی بازی ها ، اشتراک ها و خدمات بازیکنان در نظر گرفته اند. [13] [14] بعداً در فوریه سال 2020 ، اسپنسر گفت که به جلو ، این شرکت "شرکت های بازی سنتی" مانند نینتندو و سونی را به عنوان رقبای خود نمی بیند بلکه در عوض آنهایی را ارائه می دهد که خدمات رایانش ابری مانند آمازون و گوگل را ارائه می دهند. اسپنسر شناسایی کرد که Microsoft Azure یکی از اجزای اصلی برنامه های آنها است که سرویس پخش بازی xCloud خود را تقویت می کند. [15] اسپنسر همچنین از بازی های موبایل به عنوان یک منطقه بالقوه نام برد و جایی که مایکروسافت در تلاش است تا با خدمات خود موقعیت خود را ارائه دهد ، این باید حالت ترجیحی برای بازی باشد. اسپنسر در توصیف نحوه استراتژی مایکروسافت برای نام تجاری Xbox برای آینده گفت: "من فکر نمی کنم این" سخت افزار سخت افزاری "باشد به همان اندازه" جایی که می خواهید بازی کنید ".

نمایش همه
علاقه مندی ها ()

قبل از ثبت سفارش حتما برای اطمینان از بروز بودن قیمت و موجودی کالا با شماره زیر تماس بگیرید و در واتس آپ پیام دهید

09362795724

با تشکر