شماره تماس مستقیم : 09380229853
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

قطعات جانبی کامپیوتر

قطعات جانبی کامپیوتر

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

 

 

دستگاه جانبی ، همچنین به عنوان دستگاه های جانبی ، جانبی رایانه ، دستگاه ورودی-خروجی یا دستگاه ورودی / خروجی شناخته می شود ، هر یک از دستگاه های مختلف (از جمله سنسورها) برای وارد کردن اطلاعات و دستورالعمل ها به کامپیوتر برای ذخیره سازی یا پردازش و تحویل داده های پردازش شده به یک اپراتور انسانی یا در بعضی موارد ، دستگاهی که توسط رایانه کنترل می شود. چنین دستگاه هایی تجهیزات جانبی سیستم های رایانه ای دیجیتال مدرن را تشکیل می دهند.

 

 

وسایل جانبی معمولاً به سه نوع تقسیم می شوند: دستگاه های ورودی ، دستگاه های خروجی و دستگاه های ذخیره سازی (که از مشخصات دو مورد اول برخوردار هستند). یک دستگاه ورودی داده ها و دستورالعمل های ورودی را به الگویی از سیگنال های الکتریکی موجود در کد باینری تبدیل می کند که برای کامپیوتر دیجیتال قابل درک هستند. یک دستگاه خروجی فرآیند را معکوس می کند ، سیگنال های دیجیتالی شده را به شکلی قابل فهم برای کاربر ترجمه می کند. در یک زمان از خواننده های کارت پانچ و نوار کاغذی به طور گسترده ای برای ورودی استفاده می شد ، اما اکنون این دستگاه ها توسط دستگاه های کارآمدتر جایگزین شده اند. 

دستگاه های ورودی شامل صفحه کلیدهای شبیه ماشین تحریر هستند. دستگاه های دستی مانند ماوس ، گوی ، جوی استیک ، پد لمسی و قلم مخصوص با پد حساس به فشار ؛ میکروفون ، وب کم ، و دوربین های دیجیتال. آنها همچنین شامل سنسورهایی هستند که اطلاعات مربوط به محیط آنها - دما ، فشار و موارد دیگر را به کامپیوتر ارائه می دهند. مکانیسم ورودی مستقیم دیگر ، اسکنر لیزری نوری است (به عنوان مثال ، اسکنرهایی که با پایانه های فروش در فروشگاه های خرده فروشی استفاده می شوند) که می توانند داده های کد دار یا قلم های نوری را بخوانند.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()

قبل از ثبت سفارش حتما برای اطمینان از بروز بودن قیمت و موجودی کالا با شماره زیر تماس بگیرید و در واتس آپ پیام دهید

09362795724

با تشکر