شماره تماس مستقیم : 09380229853
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

حافظه اکسترنال

هارد اکسترنال چیست؟

 

یک درایو خارجی فقط یک درایو سخت (HDD) یا درایو حالت جامد (SSD) است که از بیرون و نه از داخل به کامپیوتر متصل است.


برخی از درایوهای خارجی از طریق کابل داده خود نیرو می گیرند ، که البته از طریق خود رایانه تأمین می شود ، در حالی که برخی دیگر ممکن است به یک اتصال دیواری AC نیاز داشته باشند تا بتواند به تنهایی برق را تأمین کند.

یک روش برای فکر کردن در مورد یک هارد اکسترنال این است که گویی این یک هارددیسک معمولی داخلی است که برداشته شده ، در محافظ محافظ مخصوص خود پوشانده شده و به بیرون کامپیوتر شما وصل شده است.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

هارد دیسک های داخلی را حتی می توان از طریق آنچه که محفظه هارد دیسک نامیده می شود ، به هارد دیسک های اکسترنال تبدیل کرد.


درایوهای سخت خارجی دارای ظرفیت ذخیره سازی متفاوتی هستند ، اما همه آنها از طریق USB ، FireWire ، eSATA یا بی سیم به کامپیوتر متصل می شوند.

به هارد دیسک های اکسترنال بعضاً هارد دیسک های قابل حمل می گویند. درایو فلش یکی از رایج ترین و بسیار قابل حمل نوع دیسک سخت خارجی است.

 

چرا از درایو خارجی استفاده می کنید؟
هارددیسک های خارجی قابل حمل هستند ، استفاده از آنها آسان است و هر زمان که به آن نیاز داشته باشید می توانند فضای زیادی را ذخیره کنند. می توانید دستگاه واقعی را در هر مکانی که دوست دارید ذخیره کنید و هر کجا که بروید تعداد زیادی فایل را با خود حمل کنید.

یکی دیگر از مزایای داشتن یک درایو خارجی این است که می توانید آنها را از رایانه ای به رایانه دیگر منتقل کنید و آنها را برای به اشتراک گذاری پرونده های بزرگ عالی کنید.

به دلیل ظرفیت ذخیره سازی معمولاً زیاد (غالباً در ترابایت) ، از درایوهای سخت خارجی معمولاً برای ذخیره فایلهای پشتیبان استفاده می شود. معمولاً استفاده از یک برنامه پشتیبان برای تهیه پشتیبان از مواردی مانند موسیقی ، فیلم یا مجموعه عکس در درایو خارجی برای نگهداری ایمن ، جدا از نسخه اصلی در صورت تغییر یا حذف تصادفی.


حتی اگر برای اهداف پشتیبان استفاده نشود ، درایوهای سخت خارجی یک راه آسان برای گسترش فضای ذخیره سازی موجود بدون نیاز به باز کردن رایانه ارائه می دهند ، که به خصوص در صورت استفاده از لپ تاپ دشوار است.

اگر رایانه شما همیشه به شما هشدارهای فضای کم دیسک را می دهد یا کسل کننده است زیرا به سختی کار می کند تا با کمی بقیه فضای خالی که باقی مانده است کارها را ادامه دهد ، احتمالاً زمان آن رسیده که یک هارد اکسترنال تهیه کنید تا بتوانید برخی از کپی های خود را کپی کنید. پرونده ها را در آن ذخیره کرده و فضای ذخیره سازی را در هارد دیسک اصلی خود آزاد کنید.

همچنین می توان از هارد اکسترنال برای ذخیره سازی اضافی کل شبکه استفاده کرد (البته هارد دیسک های داخلی معمولاً در این سناریوها بیشتر دیده می شوند). این تعداد از دستگاههای ذخیره شبکه می توانند به طور هم زمان توسط بسیاری از کاربران دسترسی داشته باشند و غالباً راهی برای به اشتراک گذاشتن پرونده ها در داخل شبکه برای جلوگیری از ارسال ایمیل یا بارگذاری آنلاین اطلاعات هستند.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()

قبل از ثبت سفارش حتما برای اطمینان از بروز بودن قیمت و موجودی کالا با شماره زیر تماس بگیرید و در واتس آپ پیام دهید

09362795724

با تشکر