شماره تماس مستقیم : 09380229853
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

درایو نوری اکسترنال

درایو نوری,درایو,نوری,درایو نوری اکسترنال,external drive

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

درایوهای داخلی در مقابل درایوهای خارجی
هارددیسک های داخلی مستقیماً به مادربورد متصل می شوند ، در حالی که دستگاه های ذخیره سازی خارجی ابتدا از بیرون قاب کامپیوتر و سپس مستقیماً به مادربرد اجرا می شوند. با این کار نصب و راه اندازی یک هارددیسک خارجی در عرض چند دقیقه بسیار آسان تر می شود.

سیستم عامل ها و پرونده های نصب نرم افزار به طور کلی در درایوهای داخلی نصب می شوند ، در حالی که درایوهای سخت خارجی برای پرونده های غیر سیستمی مانند عکس ها ، فیلم ها ، اسناد و پرونده های آن نوع استفاده می شود.

هارد دیسک های داخلی از منبع تغذیه داخل کامپیوتر نیرو می گیرند. هارد دیسک های اکسترنال یا از طریق کابل داده خود و یا از طریق منبع تغذیه اختصاصی تغذیه می شوند.

اگر داده ها در یک هارد اکسترنال ذخیره شوند ، بسیار راحت تر ممکن است به خطر بیفتند ، زیرا به طور کلی روی میز یا میز قرار دارند ، بنابراین برداشت و سرقت آنها بسیار آسان است. قبل از اینکه کسی بتواند دسترسی فیزیکی به پرونده های شما داشته باشد ، این متفاوت از یک هارد داخلی است که باید کل رایانه گرفته شود یا دیسک سخت از داخل برداشته شود.

هارد دیسک های اکسترنال نیز به طور کلی بیشتر از حافظه داخلی جابجا می شوند و به دلیل آسیب مکانیکی باعث سهولت در خرابی آنها می شوند. درایوهای مبتنی بر SSD ، مانند درایوهای فلش ، کمتر در معرض این نوع آسیب هستند.

 

نحوه استفاده از هارد اکسترنال
استفاده از هارد دیسک اکسترنال به آسانی اتصال یک انتهای کابل داده به درایو و همچنین انتهای همسان آن در کامپیوتر است ، مانند پورت USB در مورد درایوهای خارجی مبتنی بر USB. در صورت نیاز به کابل برق ، باید به پریز دیواری وصل شود.

به طور معمول ، در اکثر رایانه ها ، چند لحظه طول می کشد تا محتویات درایو خارجی بر روی صفحه ظاهر شود ، در آن زمان می توانید انتقال پرونده ها را به داخل و درایو شروع کنید.

وقتی صحبت از جنبه نرم افزاری می شود ، می توانید از یک هارد اکسترنال تقریباً به همان روشی که داخلی استفاده می کنید ، استفاده کنید. تنها تفاوت در نحوه دسترسی شما به درایو موجود در سیستم عامل شماست.

از آنجا که اکثر سیستم های رایانه ای فقط یک دیسک سخت دارند که به عنوان درایو اصلی "اصلی" عمل می کند ، پرش به داخل هارد برای ذخیره فایل ها ، کپی کردن پرونده ها از یک پوشه به پوشه دیگر ، حذف داده ها و غیره گیج کننده نیست. .

اما یک هارد اکسترنال به عنوان هارد دوم ظاهر می شود و بنابراین با روشی کمی متفاوت به آن دسترسی پیدا می شود. به عنوان مثال در ویندوز ، درایوهای خارجی در کنار سایر دستگاه ها در Windows Explorer و Disk Management لیست شده اند.

 

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()

قبل از ثبت سفارش حتما برای اطمینان از بروز بودن قیمت و موجودی کالا با شماره زیر تماس بگیرید و در واتس آپ پیام دهید

09362795724

با تشکر