شماره تماس مستقیم : 09380229853
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

کامپیوتر

رایانه به ماشینی گفته می شود كه می تواند توالی عمل های حسابی یا منطقی را به طور خودكار از طریق برنامه نویسی رایانه انجام دهد. رایانه های مدرن این توانایی را دارند که مجموعه ای از عملیات کلی را که برنامه نامیده می شود ، دنبال کنند. این برنامه ها کامپیوترها را قادر می سازد تا طیف وسیعی از وظایف را انجام دهند. یک رایانه "کامل" شامل سخت افزار ، سیستم عامل (نرم افزار اصلی) و تجهیزات جانبی مورد نیاز و مورد استفاده برای "کامل" می تواند به عنوان یک سیستم رایانه ای شناخته شود. این اصطلاح همچنین ممکن است برای گروهی از رایانه ها که به هم متصل هستند و با هم کار می کنند ، به ویژه شبکه رایانه ای یا خوشه رایانه ، استفاده شود.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

رایانه ها به عنوان سیستم های کنترل برای طیف گسترده ای از دستگاه های صنعتی و مصرفی استفاده می شوند. این شامل دستگاه های ساده مخصوص مانند اجاق های مایکروویو و کنترل از راه دور ، دستگاه های کارخانه ای مانند ربات های صنعتی و طراحی با کمک رایانه و همچنین دستگاه های کاربردی عمومی مانند رایانه های شخصی و دستگاه های همراه مانند تلفن های هوشمند است. اینترنت روی رایانه ها اجرا می شود و صدها میلیون رایانه دیگر و کاربران آنها را به هم متصل می کند.

رایانه های اولیه فقط به عنوان دستگاه های محاسبه تصور می شدند. از زمان های بسیار قدیم ، دستگاه های دستی ساده مانند چرتکه به مردم در انجام محاسبات کمک می کردند. در اوایل انقلاب صنعتی ، برخی از دستگاه های مکانیکی برای خودکار ساختن کارهای خسته کننده طولانی ساخته شده اند ، مانند الگوهای راهنما برای دستگاه های بافندگی. ماشین های الکتریکی پیشرفته تر ، محاسبات آنالوگ تخصصی را در اوایل قرن 20 انجام دادند. اولین ماشین های محاسبه الکترونیکی دیجیتال در طول جنگ جهانی دوم ساخته شدند. اولین ترانزیستورهای نیمه هادی در اواخر دهه 1940 توسط فناوریهای تراشه MOSFET (MOS ترانزیستور) و مدار یکپارچه (IC) مبتنی بر سیلیکون در اواخر دهه 1950 دنبال شد که منجر به ریزپردازنده و انقلاب ریز رایانه در دهه 1970 شد. از آن زمان به بعد ، سرعت ، قدرت و تطبیق پذیری رایانه ها به طرز چشمگیری در حال افزایش است ، با افزایش سرعت ترانزیستورها (همانطور که توسط قانون مور پیش بینی شده است) ، و منجر به انقلاب دیجیتال در اواخر قرن بیستم تا اوایل قرن بیست و یکم شد.

به طور معمول ، یک رایانه مدرن از حداقل یک عنصر پردازشی ، معمولاً یک واحد پردازش مرکزی (CPU) به شکل ریزپردازنده ، همراه با نوعی حافظه رایانه ، به طور معمول تراشه های حافظه نیمه هادی تشکیل شده است. عنصر پردازش عملیات حسابی و منطقی را انجام می دهد و یک واحد توالی و کنترل می تواند ترتیب عملکرد را در پاسخ به اطلاعات ذخیره شده تغییر دهد. دستگاه های جانبی شامل دستگاه های ورودی (صفحه کلید ، موش ، جوی استیک و غیره) ، دستگاه های خروجی (صفحه های مانیتور ، چاپگرها و غیره) و دستگاه های ورودی / خروجی هستند که هر دو عملکرد را انجام می دهند (به عنوان مثال صفحه لمسی مربوط به دوران 2000s). دستگاه های جانبی امکان بازیابی اطلاعات از یک منبع خارجی را فراهم می کنند و باعث می شوند نتیجه عملیات ذخیره و بازیابی شود.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()

قبل از ثبت سفارش حتما برای اطمینان از بروز بودن قیمت و موجودی کالا با شماره زیر تماس بگیرید و در واتس آپ پیام دهید

09362795724

با تشکر