شماره تماس مستقیم : 09380229853
0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
بر اساس رنگ

درایو نوری

درایو نوری چیست؟
Optical Drive به یک سیستم رایانه ای گفته می شود که به کاربران امکان می دهد از DVD ، CD و درایو نوری Blu-ray استفاده کنند. درایو شامل برخی لنزها است که امواج الکترومغناطیسی را پخش می کند که وظیفه خواندن و نوشتن داده ها را روی دیسک های نوری دارند. درایوهای نوری قطعات اصلی دستگاه های الکترونیکی مانند پخش کننده های VCD ، دستگاه های پخش سی دی ، پخش کننده های Blu-ray ، دستگاه های پخش DVD و برخی از کنسول های بازی های ویدیویی مانند Microsoft Xbox one ، Sony PlayStation 2، 3 & 4 و Nintendo Wii U هستند.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

امروزه درایوهای نوری به دلیل انقلابی که در سیستم های مدیریت داده بهتر و دستگاه های ذخیره سازی وجود دارد ، کمتر رایج شده اند. برخی از درایوهای نوری مانند درایو CD Writer ، درایو CD ROM و DVD-ROM / CD-RW ترکیبی دیگر توسط بیشتر شرکتهای تولید کننده رایانه تولید یا پشتیبانی نمی شوند. ظرفیت ذخیره سازی DVD ها 4.7 گیگابایت است و می توان از آنها برای ذخیره داده ها برای مصارف مختلف استفاده کرد.

برای اینکه بتوانید محتوا / داده ها را روی دیسک بنویسید ، به یک دیسک DVD خالی قابل ضبط نیاز دارید. درایوهای نوری DVD با گرم کردن قسمتهای لایه آلی رنگ دیسک ها ، اطلاعات را روی CD ها می نویسند. آنها از لیزر استفاده می کنند که بازتابنده رنگ را تغییر می دهد.

 

با استفاده از درایو نوری و نرم افزار نوشتن اطلاعات ، می توانید داده ها را برای استفاده دائمی یا موقتی روی دیسک ضبط کنید. دی وی دی ها و سی دی ها حاوی آلیاژ کریستالی هستند که می توانند توسط لیزر درایو نوری ذوب شوند و دیسک را چندین بار بازنویسی کنند. با این حال ، اگر دیسک های DVD ، CD یا Blu-ray خود را به طور تصادفی حذف کنید ؛ با هیچ نرم افزار بازیابی اطلاعات درایو نوری نمی توانید پرونده های خود را دوباره بازیابی کنید.

CD / DVD ها از یک سیستم فایل پیچیده استفاده می کنند که از انجام اسکن تاریخچه پرونده توسط نرم افزار بازیابی اطلاعات جلوگیری می کند. یافتن برنامه ای که بتواند با استفاده از درایو نوری فایلهای حذف شده را بازیابی کند بسیار دشوار است. اگر پرونده های مهمی دارید که نمی خواهید آنها را از دست بدهید ، لطفاً از یک سیستم پشتیبان قابل اعتماد استفاده کنید که به شما در بازیابی یا بازیابی اطلاعات در صورت خراب شدن CD / DVD یا شروع به خرابی کمک می کند.

 

 

نمایش همه
علاقه مندی ها ()

قبل از ثبت سفارش حتما برای اطمینان از بروز بودن قیمت و موجودی کالا با شماره زیر تماس بگیرید و در واتس آپ پیام دهید

09362795724

با تشکر